Erdoğan Tok kimdir?

Erdoğan Tok kimdir? Erdoğan Tok nereli? Erdoğan Tok kaç yaşında? Erdoğan Tok biyografisi...

KİMDİR? 18.01.2019, 14:14 18.01.2019, 14:16
127
Erdoğan Tok kimdir?

1965 yılında Trabzon Çaykara’da doğan Erdoğan Tok, çocukluk ve gençlik yıllarını Ordu’da geçirmiştir. Babasının işleri nedeniyle Ordu’nun Bucak mahallesine taşınan Erdoğan Tok, eğitim hayatının önemli bir kısmını çocukluk ve gençlik hayallerinin izlerini taşıdığı bu şehirde tamamlamıştır. 

Çocukluk yıllarında aktif kişiliğiyle gözleri üstüne toplayan Erdoğan Tok, İlkokul ve Lise yıllarında da birçok sosyal ve kültürel aktiviteler içerisinde yer almıştır. Aksiyoner bir kişiliği olan Erdoğan Tok, Gençlik çağında da siyasi ve sosyal çalışmalara katılarak önemli görevlerin üstesinden gelmiştir. Ordu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Erdoğan Tok, Lise eğitimini bitirdikten sonra ailesiyle beraber Samsun’un Cedit Mahallesine taşınmışlardır. Başarılı bir eğitim hayatı geçiren Erdoğan Tok, ilk olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden, ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 

Öğrencilik yıllarından sonra siyasal, sosyal ve sportif faaliyetler içerisinde yer alan Erdoğan Tok, hentbol, voleybol ve masa tenisi gibi çeşitli spor dallarıyla meşgul olmuştur. Profesyonel hentbol, masa tenisi oyuncusu ve hakemi olan Erdoğan Tok, kazandığı birincilik ve derecelerle spordaki kariyerini yükseltmiştir. 

Siyasi kariyerinin ilk adımlarını gençlik yılarında çeşitli vakıf ve teşkilatlarda aldığı aktif görevlerde bulunmak suretiyle atan Erdoğan Tok, birçok sosyal ve siyasal çalışmaların içerisinde bulunduğu organizasyonlarda yönetici düzeyinde görevlere getirilmiştir. Spor kariyerindeki başarılarının yansımasını siyasi hayatına taşıyan deneyimli siyasetçi Erdoğan Tok, disiplin ve azmi ile üstlendiği tüm görevlerdeki performansını ortaya çıkardığı çalışmalarla ortaya koymuştur.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve hayır kurumlarında 10 yıl süreyle yöneticilik ve yönetim kurulu başkanlığında yer alan Erdoğan Tok, 19 yaşından itibaren (1984) siyasi çalışmaların içerisinde yer almıştır. Siyasi yaşamında 29 yılı deviren Erdoğan Tok, 1998-2000 yıllarında Fazilet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 2002-2003 yıllarında AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

2004 yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanlığına seçilerek beş yıl süreyle görev alan Erdoğan Tok, 2010-2013 yıllarında ise TBMM Müşaviri olarak görev yaptı. 

İngilizce ve Arapça bilen Erdoğan Tok, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)