CHP Samsun'dan esnaf dosyası...Bakanlık kurulmalı

CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, kentte esnafların yaşadığı sorunları gündeme taşıdı

Samsun Haber 09.10.2020, 20:33
161
CHP Samsun'dan esnaf dosyası...Bakanlık kurulmalı

CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, CHP İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyerek, esnafların taleplerini gündeme taşıdı. 
 Zeybek ve Hancıoğlu, esnafların  borçlarının ertelenmesi gerektiğini belirterek, sorunların çözülmesini talep etti. 

ESNAF BAKANLIĞI KURULMALI 

Milletvekili Zeybek,  esnafın zor durumda olduğunu belirterek, "Acilen bir Esnaf Bakanlığı kurulmalıdır. Esnafımıız için sicil affı çıkarılmalıdır. Esnafımızın kullandığı krediler, faizsiz ve ödeme gücüne göre taksitlendirilmelidir. Kiralarda stopaj kaldırılmalıdır. Zincir mağazalar ve AVM'ler için düzenleme yapılmalıdır. AVM'ler haftanın bir günü kapanmalıdır "dedi. 

AVMLERE YASAL DÜZENLEME YAPILMALI 

Milletvekili Hancıoğlu ise zincir mağazalar ve AVM'ler için yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirterek,"Esnafın sosyal güvenlik primleri, işyerlerinin kapalı olduğu dönemde Hazine tarafından karşılanmalıdır. Esnafımıza yönelik icra işlemleri durdurulmalıdır. Okul kantinlerinden bir yıl süreyle kira alınmamalıdır. Servis işletmecilerinden alınan teminat mektupları iptal edilmelidir. 6 milyon sokak esnafımız kayıt içine alınmalı ve güvenceye kavuşturulmalıdır. Pandemi boyunca zarara uğrayan esnafa kira desteği sağlanmalıdır "diye konuştu. 

Yorumlar (0)