Samsun'da pitbull dehşeti! Köpeklerin sahibi konuştu

Samsun'da pitbull saldırısına uğrayan Tuğba'ya, 60 dikiş atıldı.Köpeklerin sahibi ise,''Köpeklerimiz saldırgan değil'' dedi.

Samsun Haber 08.10.2020, 21:22 20.10.2020, 20:51
1663
Samsun'da pitbull dehşeti! Köpeklerin sahibi konuştu

PİTBULL SAHİBİ: KÖPEKLERİMİZ SALDIRGAN DEĞİL

Samsun’un Havza ilçesinde pitbull cinsi 3 köpeğin saldırısına uğrayan Tuğba Kaplan'ın (12) vücuduna 60 dikiş atıldı. Köpeklerin sahibi Yılmaz T.’nin oğlu Yılmaz Sezgin T. (16), “Kimsenin, özel mülkümüze girmeye hakkı yok, bu yasaktır. Evimizin girişinde ‘Dikkat köpek var’ yazılı tabelamız var. Küçük kız yaralandı, üzüldük ve kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ancak bahçemize girmemesi gerekiyordu. 7 köpeğimiz var, bunları 6’sı pitbull cinsi, diğeri süs köpeği. Biz köpeklerimizi gezdirdiğimizde zincir ve tasmalarını takıyoruz. Bazen de ağızlıklarını takıyoruz. Onun haricinde köpeğimizi insanların peşinden falan koşturmuyoruz. Daha önce böyle bir olay olmadı. Olayın olduğu gün ben evde değildim, spora gitmiştim. Eve geldiğimde sokak ortasında 100’e yakın insan vardı. Biz çocuğa araba çarptı zannettik. Meğerse çocuk içeri girmiş ve köpek saldırmış. Normalde köpekler kulübelerinde oluyor. O gün bahçedelerdi, zaten her sabah salıyoruz. Çünkü bütün gün içerde kalamazlar. Onlar da bir canlı. Babam bir gece gözaltına alındı, adliyeye gittik ve ifadeler alındı. Bize köpekleri dışarı çıkarmayacakmışız. Babam da 1 hafta dışarı çıkmayacak. Bundan sonra köpeklerimizi zincirle bağlarız, hava aldırmak istediğimizde de ağızlıklarını takarız. Aslında köpeklerimiz saldırgan falan değiller, köpeğe vurursanız saldırır” dedi.

EKİPLER, İNCELEME YAPACAK

Olayın ardından gözaltına alınan köpeklerin sahibi Yılmaz T., ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yapacağı incelemenin ardından Yılmaz T.'ye idari para cezası uygulanacağı öğrenildi.(DHA)

Yorumlar (3)
gurbetci 10 ay önce
adam 6 tane pitbul besliy, ozaman senide köpeklerinle brlikte zehirleyek, insan yiyen köpekmi olur, direk katli vacip
Sinan 4 ay önce
Siz pitbull eleşirecenize onlar kadar adam olsanız yeter pitbull saldırgan değil benimde var bir dogom iki pitbull
Seyfi Günaçtı 10 ay önce
Bir çocuk bahçenize girmişse köpeğin onu parçalaması mı normal mi diyorsunuz? Bu kaçıncı vahşet! Pitbul cinsi köpek bulundurulması yasaklanmalı.