Mustafa Demir'in vaatleri 8: 'Vatandaşa soracağız' demişti, ama...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2019 seçimi öncesi "Projelerimizi mutlaka halkın onayına sunacağız" demişti. Ancak, bu sözünü yerine getirmedi

Samsun 11.04.2021, 23:03 12.04.2021, 09:39
561

Mustafa Demir'in vaatleri 8: 'Vatandaşa soracağız' demişti, ama... Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2019 seçimi öncesi "Projelerimizi mutlaka halkın onayına sunacağız" demişti. Ancak, bu sözünü yerine getirmedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2019 seçimi öncesi, "Projelerimizi mutlaka halkın onayına sunacağız" demişti. Bu kapsamda, Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınmasında, çocuk köyünün kurulmasında, Anakent İş Merkezi projesinin uygulama noktasında 'halka sorulacak' sözünü yerine getirmedi. 

2019'DA BAŞKAN DEMİR NE DEMİŞTİ?

Başkan Demir Samsun Canlı Haber TV'de 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi 'Seçim Özel' programında yaptığı konuşmada şunları söylemişti: "Benim yaptığım görevden olumsuz etkilenen bir vatandaş görmedim. Samsun'da önemli projeleri, kentin geleceğine vuran damga vuran, kent dokusunu ilgilendiren projelerin tamamını, yani uygulama noktasına geçildiğinde halk oylamasına sunacağız. Yani fuar alanını bile halk oylamasına sunacağız. İnsanlarımızın ne istediğini biliyorum. Vatandaşlarımıza bunu söylediğimde oldukça beğeniyor, alkışlıyorlar. Evet dediğini önceden bilsek bile bir insan 'evet' dediği projeyi benimser. Onu korur ve tanıtır. Böyle bir imkan varken neden yapmayalım. Ama onu yaparken halka soracağım. Minibüs terminalini sorarken de soracağım. Anakent İş Merkezi'nin uygulama projesini de halka soracağım. Samsun bizimle birlikte halk oylamasıyla kendini geliştiren kenti ve projeleri uygulayan birlikte bir büyükşehir belediyesiyle karşılaşacak."

DEMİR SÖZÜNÜ TUTMUYOR

Samsun'da vatandaşların birçoğu, Başkan Mustafa Demir'in "Projeleri yaparken halkın takdirine sunacağız" vaadini yerine getirmediğini söyledi

Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların birçoğu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in 2019 Yerel seçimlerinde söylemiş olduğu, "Projeleri yaparken halkın takdirine sunacağız" sözünü yerine getirmediğini ifade etti. 

HİÇBİR ŞEY SORMADI

Osman BOY: Görünürde hiçbir şey yaptığına şahit olmadım. Saathane Meydanı'nı kırıp döktü. Bayındırlık Bakanı'yken de hiçbir şey sormadı. Samsun'a o dönemde de hiçbir şey yapmadı ki şimdi yapacak.

HANGİSİNİ SORDULAR?

Sami KELAM: Bu zamana kadar hiçbir şey yapmadı. Mustafa Demir, 3 aday olmasaydı seçimi zaten kazanamayacaktı. Hangi projeyi danıştılar ki, bunu da danışacaklar. Bunun dışında yapılan projelerde de vatandaşa sormadılar. Seçimde ne söylediyse onu yapması lazım. Ben vatandaş olarak sormasını istiyorum.

İSTEDİĞİNİ YAPIYOR

Nevzat ÇAKIR: Herhangi bir çalışmasını göremiyoruz. Samsun'da yapmış olduğu bir projeye tanıklık edemedim. Kendi kafalarına göre yapmak istediklerini yapıyorlar. Vatandaşa danışan veya soran yok. Ne isterlerse onu yapıyorlar. 

SEÇİMDE GÖRÜŞECEĞİZ

Taha KOÇOĞLU: Vatandaşa verdiği vaatleri yerine getirmedi. Hiçbir sözünü tutmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Samsun halkı bundan şikayetçi. Bu durum vatandaşı kötü etkiledi. Bir sonraki seçimde göreşeceğiz. Bu sözün yerine getirilmesi lazım. 

VATANDAŞA SORMUYOR

Emre KÜÇÜKBAYRAKTAR: Bize hiç birşey sormadı. Samsun bitmiş durumda iş yok, aş yok ve esnaf bitmiş. Mustafa Demir hiç bir şey yapmıyor. Vatandaşada  hiç birşey sormuyor. Bu durumdan gerçekten çok yorulduk.

SÖYLEDİKLERİNİ UNUTUYOR

İlhan KIRBIYIK: Vatandaşa hiçbir şey sormadı. Ortada yapılmış olan bir hizmet göremiyoruz. Seçim zamanında söylenmiş bir söz. Zaten seçimden sonra bütün siyasiler söylediklerini unutuyor. Vatandaşlar, önümüzdeki dönemde sandık başında cevabını verecektir.

BİZE SORULMADI 

Kemal SEMİZ: Başkan Mustafa Demir'in hiçbir şey yaptığı yok. Su faturalarına her ay zam yapıyor. Kendi kafasındakini yapıyor. Rant peşinde koşuluyor. Bizler, bize sorulmuş bir soru göremedik.

Emre ÖNCEL

Yorumlar (1)
mustafa 4 ay önce
millet vekili iken gemi tersanesi yapıyorlardı oy topladılar gemi nerde tersane nerde gören varmı