Samsun'da eski eşi tarafından öldüresiye dövülen kadın: Bir kez daha nefret ettim

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darbeden İbrahim Zarap, "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Olayın ardından gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan şiddet mağduru Emriye M. "O çirkin savunmalarını görünce bir kere daha nefret ettim." dedi.

Samsun 12.04.2021, 11:20 12.04.2021, 13:25
276

Samsun'da eski eşi tarafından öldüresiye dövülen kadın: Bir kez daha nefret ettim Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darbeden İbrahim Zarap, "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Olayın ardından gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan şiddet mağduru Emriye M. "O çirkin savunmalarını görünce bir kere daha nefret ettim." dedi.

Samsun’da 6 Mart Cumartesi akşamı meydana gelen olayda İbrahim Z. (27), boşandığı eski eşi Emriye Metoğlu'nu (25) sokak ortasında 5 yaşındaki kızının gözü önünde öldüresiye darp etmiş, olay Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Olaydan sonra “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanan İbrahim Z. hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar, “mala zarar verme” suçundan da 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın ilk duruşmasına İbrahim Z. tutuklu bulunduğu Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Duruşma salonuna basın mensupları ve Emriye M.'nin ailesi alınmadı.

BİR KERE DAHA NEFRET ETTİM 

Duruşma sonrası gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan şiddet mağduru Emriye M. vicdanına güvenerek mahkemeye geldiğini belirterek, "Ben vicdanıma güvenerek dimdik geldim. Rabbim bu mahkemenin sonunda mutluluğumuzu daha dik çıkarak sonuçlandıracaktır. Bizim için oldukça zorlu geçtik. Çocuğum psikolojik destek görüyor. Herkes fazla fazla gösteriyor. Şuan babasının adını bile anmıyor. Bugün mahkememize katılan herkese teşekkür ediyorum. Mahkemede ister istemez kötü oldum. Ama o çirkin savunmalarını görünce bir kere daha nefret ettim" ifadelerini kullandı.

PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

Şiddet mağduru Emriye M.'nin avukatı ise şunları söyledi: "İlk celse tamamlandı. İlk celsede tanıklar dinlendi. Tanığın savunması alındı. Müvekkilimizin beyanları alındı. Yani kasten adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmasına devam edilmesine karar verildi. Bizde bu yönde talep istiyoruz. 9 ila 15 yıl arasında cezalandırılmasını istiyoruz. Bu eylemin tamamen öldürmeye teşebbüs olduğunu kendisi müvekkilimizin ölmediğini anladığında bu eylemi tamamlayacağını beyan etti kendisi. Mahkeme heyeti tutukluğun devamına karar verdi. Bize umut olan şey mahkeme heyetinin de bizim gördüklerimizi görmesi acımıza ortak olmasıydı. Sanık tabi ki, tüm kirli ruh hallerinden yararlanmak için akla mantığa uymayan,  iftiralarda beyanlarda bulundu. Sanığın avukatı da öyle. Hatta avukatı müvekkilinin asabi olduğunu beyan etti. Bizde bu konunun esas alınması için uğraşacağız.

HAYATTA KALIŞINDAN ÖLDÜRMEK İSTEMEDİĞİM BELLİ OLUYOR

Kendini savunan İbrahim Z. ise eski eşinin kendisini aldattığını duyduğunu iddia ederek, "Olay günü dışarı çıktım. Arkadaşlar ile alkol aldım. Çocuğu almak için buluştuk. Bana 'çocuğu bir daha göstermeyeceğini' söyleyerek tehdit etti. Bu olay tamamen bilincimi kaybettiğim şekilde oldu. Olayın ilk başını ve sonunu hatırlıyorum. Şahitlerin beni ayırdığı yalandır. Olayı bilinç kaybı ile yapmış isem de olayı kendim sonlandırdım. Kendisinden burada özür diliyorum. Beni affetsin. Olay günü gelişen olaylar bilinç kaybı ve öfke patlaması. Avukatım bana videoyu gösterince çocuğumun ağlamasını izleyemedim. Böyle bir olayın çocuğumun gözleri önünde olmasından dolayı çok üzgünüm. Kendisinin verdiği ifade yalandır. Neden yalan söylüyor anlamakta güçlük çekiyorum. Telefonu çantasından kendiliğinden fırladı. Telefonunu almadım, kırmadım. Avukatım olayın medyada yayınlandığını söyledi. Ben bunları sustum, sineye çektim. Çıkmış TV'lerde yalan yanlış şeyler söylemiş. Affınıza sığınıyorum. Bu olay tamamen bilinç kaybıyla yaşandı. Öldürme niyetim yoktu. Hayatta kalışından öldürme istemediğim belli oluyor" ifadelerini kullandı.

Zanlının tutukluluk halinin devamına karar verilirken duruşma 11 Mayıs'a ertelendi.

MUSTAFA İNAN

Yorumlar (0)