Samsun'da eski eşini öldüresiye dövmüştü! İbrahim Z. davasında yeni gelişme

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşini darbeden İbrahim Z., duruşmasında sanığın tutukluluğuna karar verildi. Karar duruşması 11 Mayıs'a ertelendi

Samsun 12.04.2021, 10:31 12.04.2021, 11:17
936
Samsun'da eski eşini öldüresiye dövmüştü! İbrahim Z. davasında yeni gelişme

Samsun'da eski eşini öldüresiye dövmüştü! İbrahim Z. davasında karar Samsun'un Canik ilçesindeeski eşini darbeden İbrahim Z., duruşmasında sanığın tutukluluğuna karar verildi. Karar duruşması 11 Mayıs'a ertelendi

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darbeden İbrahim Z., "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. 

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, mağdur Emriye M. ile babası, annesi, kız kardeşi, avukatları, sanık avukatı ve kadın haklarını savunan sivil toplum kuruluşlarının üyeleri katıldı.

Sanık İbrahim Z., duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı.

Kimlik tespitiyle başlayan duruşma, basına kapalı gerçekleştiriliyor.

Sanığın tutukluluğuna karar verildi. Karar duruşması 11 Mayıs'a ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Karşıyaka Mahallesi'nde 6 Mart'ta gece İbrahim Z., 5 yaşındaki kızını annesine götürmek için buluştuğu eski eşi Emriye M'yi darbetmişti. Başında ve yüzünde ezikler oluşan Emriye M. hastaneye kaldırılmış, gözaltına alınan Z. "kasten öldürmeye teşebbüs"ten tutuklanmıştı. Eşinden yaklaşık 3 yıl önce boşandığı öğrenilen kadının cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde çocuğunun gözü önünde darbedilmesi sosyal medyada tepki çekmişti.

Eski eşini daha önce de darbettiği ve bıçakla yaraladığı öne sürülen İbrahim Z.'ın yaralama suçundan da yargılandığı ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)