Samsun'da esnaf odası başkanı Eyüb Güler isyan etti! Gaziantep'i örnek gösterdi

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in esnafa yaptığı yardımları örnek göstererek, "Neden bunu başka şehirlerde göremiyoruz" diye sordu

Samsun 11.04.2021, 21:54 12.04.2021, 08:26
418
Samsun'da esnaf odası başkanı Eyüb Güler isyan etti! Gaziantep'i örnek gösterdi

Samsun'da esnaf odası başkanı isyan etti! Gaziantep'i örnek gösterdi SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in esnafa yaptığı yardımları örnek göstererek, "Neden bunu başka şehirlerde göremiyoruz" diye sordu

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, birçok ilde yerel yönetimlerin esnafa desteğinin yeterli düzeyde olmadığını belirterek, "Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yaptığı iyiliği kimse unutmaz. Neden başka illerde de göremiyoruz?” ifadelerini kullandı. 

NEDEN BAŞKA İLLERDE GÖREMİYORUZ?

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu'nun da katılım sağladığı, SESOB aylık olağan toplantısı birlik binasındaki toplantı salonunda konuşan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yaptığı çalışmaları örnek olarak gösteren Güler, “O da AK Parti'li. Biz parti ayrımı yapmıyoruz. Herhangi bir partiyi de kötülemiyorum. Hemen esnaf oda birliği başkanı esnaf odalarını topladı. Biner TL esnafa dağıttılar. Bin TL bazılarını kurtarmaz ama birçok kişiyi kurtarır. Bunun haricinde yardım kolileri de esnafa ulaştırıldı. Bizler de bunu görünce hoşumuza gitti. Aranmak, dinlenmek güzel şeydi. Fatma Şahin’in yaptığı iyiliği kimse unutmaz. Neden başka illerde de göremiyoruz?” diye konuştu.

YAZIK, GÜNAHTIR

Aynı zamanda Samsun’da bazı sokakların ‘Şam Caddesi’ gibi olduğunu ve İstiklal Caddesi çevresine 2 bin adet kaçak göçmen dükkanının faaliyet gösterdiğini belirten Başkan Güler, "Çiftliğin altı ve üstünde 2 bin adet kaçak esnaf var. Hep meyil vermekten. Yerli esnafa ise, ‘kapat, yapma, etme.’ Hep ezilen biz oluyoruz. Niye? Çünkü küçük esnaf ve sanatkar hep milletin yanında oldu. Bayrağımızın, devletimizin oldu. Devlete ve hükümetlere karşı gelmedik. Ses çıkarmadığımız için böyle oldu. Yazık günahtır. Artık bizimle özel olarak ilgilenmeniz lazım” dedi.

'YARDIMLAR YAPILIYOR'

Esnafın sıkıntı ve dertlerinin not alındığını ve gerekli mercilerle görüşüleceğini vurgulayan Ersan Aksu ise şunları söyledi: “Bu dönem çok koşarak ya da yürüyerek değil belki emekleyerek, belki de ayakta kalmayı tercih ederek, imkanlarımızı da ona göre kullanarak geçirmemiz gereken bir dönem. Varsa sosyal yardımlaşma vakıflarından ya da devletin organlarından destek alan, toplumun sosyal desteğe ihtiyaç gösteren kesimlerine zaten yardımlar yapılıyor. Bu pandemi süreci, yeni ihtiyaç gösteren, yeni desteğe ihtiyaç duyan ve kayıtlarda olmayan kişileri de ortaya çıkardı. Bu grupta esnaf da yer alıyor.”

Yorumlar (0)