'Samsun, niye görevden alınmadı?'

“Zimmet soruşturması” kapsamında açığa alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Samsun'daki rüşvet skandalını hatırlatarak, "Samsun'da mali hizmetler müdürünün evinden neredeyse hazine çıktı. Benden başka görevden uzaklaştırılan bir tane belediye başkanı yok" dedi.

Samsun 12.04.2021, 12:28 12.04.2021, 14:33
2676
'Samsun, niye görevden alınmadı?'

'Samsun, niye görevden alınmadı?' “Zimmet soruşturması” kapsamında açığa alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet skandalını hatırlarak, "Samsun'da mali hizmetler müdürünün evinden neredeyse hazine çıktı. Benden başka görevden uzaklaştırılan bir tane belediye başkanı yok" dedi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla, görevinden uzaklaştırılan ve her iki ayda bir açıkta kalma süresini uzatılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kendisinin görevden alınmasının ardından Türkiye genelinde 7 ayrı belediyede zimmet tespit edildiğini hatırlatarak kararın siyasi olduğunu vurguladı.

SAMSUN'DA NEREDEYSE HAZİNE ÇIKTI

Salman, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki rüşvet skandalını hatırlatarak, "Biga Gümüşçay’da başladı en son Hatay Dörtyol'da ondan önce de Samsun'da oldu. Samsun'da mali hizmetler müdürünün evinden neredeyse hazine çıktı. Benden başka görevden uzaklaştırılan bir tane belediye başkanı yok. Çünkü ben CHP'liyim. Diğerlerinin hiçbiri CHP’li değil. İşin en ince iki noktası burası. 6 tane idare mahkeme davası açtım, davaları devam ediyor. Bir buçuk yıla yaklaştı buradaki dava daha neticelenmedi ve benimle ilgili Vefa Salman ile ilgili bütün müştekiler, sanıklar, tanıklar hepsi konuştu. Hiçbiri benim adımı bir şekilde geçirmedi. Dolayısıyla benim suçsuzluğum zaten sabit" ifadelerine kullandı.

KILIÇDAROĞLU BAKAN SOYLU'YA SORDU

Gara Operasyonu sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşüp bilgi vermişti. O görüşmede Salman'ın neden hâlâ göreve başlatılmadığını soran Kılıçdaroğlu, “Samsun'da da benzer bir olay yaşandı. O başkanı açığa alın demiyorum ama onu almıyorsanız CHP'li başkanı da suç iddiası aynı olduğu için görevine başlatmanız gerekir. Dosyasını gönderin, suçu varsa biz de partiden atalım” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)