TFF'nin o kararına Samsun'dan tepki! 'Mağdur olacağız'

Türkiye Futbol Federasyonu koronavirüsten dolayı BAL Ligini mayıs ayının son haftasına ertelediğini belitti. Samsun BAL Ligi temsilcileri Ligin ertelenmesiyle mağdur olacaklarını belirtti

Samsun 12.04.2021, 13:54
2482
TFF'nin o kararına Samsun'dan tepki! 'Mağdur olacağız'

TFF'nin o kararına Samsun'dan tepki! 'Mağdur olacağız' Türkiye Futbol Federasyonu koronavirüsten dolayı BAL Ligini mayıs ayının son haftasına ertelediğini belitti. Samsun BAL Ligi temsilcileri Ligin ertelenmesiyle mağdur olacaklarını belirtti

Türkiye Futbol Federasyonu, 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig’in koronavirüs vakalarının arması nedeniyle mayıs ayının son haftasına ertelendiğini açıkladı.  Samsun BAL Ligi temsilcileri Atakum Belediyespor, Ladik Belediyespor ve Karasamsunspor Kulüp Başkanları kararı mağdur olduklarını transfer sezonunda yüksek meblağlarda para harcanıldığını ve kamp yapıldığını belirterek karara tepki gösterdi.

KAYBEDECEĞİMİZ ÇOK ŞEY OLACAKTIR

Atakum Belediyespor Teknik Sorumlusu İmdat Musa Yıldırır, "Belirsizlik yaşanan süreçte en az etkilenen takım olduğumuzu düşünüyorum. Ekibimiz Samsunlu sporculardan oluştuğu için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Genç bir ekip olduğumuz için gelişmeye ve çalışmaya ihtiyacımız her zamankinden daha fazla. Eğer ara verir isek, kaybedeceğimiz çok şey olacaktır. Dolaysıyla biz devam diyoruz. Salgının getirdiği olumsuzluklar göz önünde bulundurarak yapacağımız çalışmalar ile istediğimiz seviyeye gelen takımımız yetkilerin belirleyeceği herhangi lig başlangıç tarihine daima ve daha iyi bir şekilde hazır olma durumunda olacaktır" dedi.

MAĞDUR OLDUK

Ladik Belediyespor Başkanı Kadir Akman ise, "Sadece BAL Ligi erteleniyor onun dışında tüm ligler ve spor müsabakaları devam ediyor. Hazırlığımızı yapmıştık. Takımı toplamıştık. yapılan son açıklama bizi mağdur etti. Son hazırlık maçlarımızı yapıp tam lige hazırken başlamaya 1 hafta kala ligin uzatıldığı söylendi. Buda idman programı olarak, zaman olarak, oyuncuların maddi beklentisi olarak kısaca her şey değişti. Tarihin önü de açık eğer vakalar azalmazsa ne olacağımızda belli değil. Kısaca mağdur olduk" diye konuştu.

EL İNSAF DİYORUM

Karasamsun Kulübü Başkanı Hasan Yıldırım ise, "Neresinden tutsak elimizde kalıyor. Rezaletin son perdesi. Böyle bir kepazelik olamaz. diğer müsabakalar devam ederken BAL Ligi neden ertelenir  anlamıyorum. Bir hafta sonra müsabakalar oynanacak, ligi erteleniyor. Biz mahalli kulüp olarak 1,5 aydır hazırlanıyoruz. Hazırlık maçları oynadık. Nasıl sıkıntılarla mücadele ettiğimizi biz biliyoruz. Kamp yaptık, İlkadım Belediyesi Aş Evinden sporcularımıza yemek taşıdık. Bizler bu şartlar altında var olma çabası gösteriyoruz. El insaf diyorum. Bu kadar olmaz" dedi.

Yorumlar (0)